PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11724}
6,9 5 976
ocen
6,9 10 1 5976
Wiosna panie sierżancie
powrót do forum filmu Wiosna panie sierżancie

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Oglądałem tę komedię już kilka razy, jak dla mnie film z tych, które nigdy się nie nudzą jak np. Sami Swoi czy Jak rozpętałem II wojnę, ale przedtem się nad tym nie zastanawiałem. Myślałem że akcja filmu rozgrywa się współcześnie do jego kręcenia, czyli pierwsza połowa lat 70. , a dzisiaj w opisie wyczytałem że to lata 50. Nie jestem w stanie stwierdzić tego ,ponieważ nie było mnie na świecie w tamtych czasach, a jedyne co skłoniło mnie do tego, że mogą to być lata 50. jest widoczne w pewnym momencie hasło "budujemy Hutę Lenina" na ścianie jednego z domów, ale pewności nie mam.

ocenił(a) film na 9
snake_plissken84

Właśnie wszedłem tutaj ponieważ wydawało mi się że akcja filmu to lata 50-te ale nigdzie nie mogłem znaleźć potwierdzenia. Bikiniarz, walka ze stonką ,ucieczka do Nowej Huty, portret Bieruta w komisariacie itd wskazują na lata 50-te. Błąd był na samym początku filmu jak sierżant wracał Sanem z egzaminu. Te autobusy powstały zdecydowanie później . Świetny film na marginesie.

ocenił(a) film na 8
biedron41

Właśnie te autobusy coś mi nie pasowały do lat 50., ale tak jak mówiłem, nie żyłem w tych czasach i trudno mi stwierdzić z całą pewnością.

ocenił(a) film na 6
snake_plissken84

Na samym początku filmu, jak litery tytułowe są widoczne, sierżant pisze notatkę służbową w zeszycie przy dacie sierpniowej roku 1955.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones