Jan Himilsbach

7,9
7 980 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Himilsbach

J. Jaaskelainen reż. (1977) Najlepsze miejsce na ziemi, TVP, Warszawa, [za:] http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1190738

Jan Himilsbach GENIALNIE dubbinguje głównego bohatera filmu, starego finskiego poszukiwacza złota, który w filmie opowiada rok swojego życia. Mam nagraną ścieżkę dźwiękową tego filmu. zaczyna się od słów (cytuję z pamięci) "nazywam się Ej Vi Pikajama, mieszkam tutaj sam razem z psem ... do drogi jest 40 km, a do sklepu jeszcze 60, ... stąd widać, że okolica nie jest zbyt gęsto zaludniona.. mieszka tutaj też drugi poszukiwacz Isola, 5 km stąd też jest sam ... kiedy wędruje na nartach ... nie wstąpi mnie odwiedzić, bo teraz jest moja kolej. Ostatnio on był u mnie 5 lat temu ... bardzo do siebie pasujemy jak się nie odwiedzamy ..." Film (ok. 50 min.) jest narracją prostego człowieka o swoim życiu i szukaniu złota (głos Himilsbacha super pasuje), ale pełnym życiowych mądrości. Nigdzie w Internecie nie informacji o tym, że Jan Himilsbach dubbinguje wypowiedzi bohatera. A to jest perełka. Warto uzupełnić w jego biografii.

kakolewicz

Himilsbach po raz pierwszy i ostatni dubbingował coś, bo zazwyczaj to jego dubbingowali :)
a zabrał się do tej realizacji ochoczo, chociażby przez miłość do J.Londona, sam się zresztą do niego porównywał, ba napisał kiedyś opowiadanie o psie(druga miłość życia-psy) dość kiepskie zresztą.
ale ten dubbing zrobił po mistrzowsku!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones