Jan Himilsbach

7,9
8 006 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Himilsbach

31 listopada, to chyba logiczne że ktoś się pomylił zamiast wpisać 1 grudnia.I jest czym się tak wszędzie podniecać z tą datą urodzenia i dlaczego na filmwebie jest 30 listopada zamiast 1 grudnia ??.

SebastianNiestudent

Himilsbach urodził się 30 listopada. Cale to zamieszanie powstało przy chrzcie, przeprowadzonym tuż po jego urodzeniu. Ksiądz zapytał który dzisiaj mamy, na co matka chrzestna podała, że ostatni miesiąca. Ksiądz wpisał więc 31-wszy, nie zważając na faktyczną liczbę dni listopada.
Filmwebowa data jest więc poprawna.

bmitera

No właśnie dawniej często tak było że datą urodzenia dziecka nie była prawdziwa data , lecz za datę urodzenia przyjmowano chrztu. Pamiętam że przez to mój dziadek miał kilka różnych dat urodzenia.



A tak po za tym od kiedy filmweb zmienił swoją szatę graficzną ?? ,ta stara była dużo lepsza , ta mnie trochę wku*ia.

bmitera

Ktoś chyba lekcji nie odrobił, jeśli twierdzi, że chrzest Himilsbacha odbywał się "tuż po jego urodzeniu".

pan_dziejaszek

Cóż, trudność polega na tym, że sam Himilsbach powiedział - "Nagrałem chyba z czterysta wywiadów. Pytali mnie o moje życie, więc każdemu z nich mówiłem co innego, bo ile można pier***ić to samo?"
Przytoczyłem więc jedną z wersji. Znana jest mi również informacja o odnalezionej w 1943 roku metryce chrztu (więc sporo lat po jego urodzeniu), ale czemuż by nie nadawać nowego życia legendom?

bmitera

*z 1943

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones